Väldi neid kriitilisi vigu! Siin on teaduslikult kõige õigem viis vistrike pigistamiseks.

Avastades näol mõne vistriku, tekib soov sellest võimalikult ruttu vabaneda, kuid kiusatusele järeleandmine ja vistriku liiga varajane pigistamine võib tuua rohkem kahju kui kasu. Põletik võib muutuda hullemaks ning kahjustada saanud nahk võib isegi armistuda. Näpud eemale!

vistrik 1

Siin on kõige õigem viis sügelevast probleemist vabanemiseks ehk vistrike pigistamine teaduslikult lähenedes.

1. Pigista ainult vistrikke, mis on selleks valmis. Vistriku pinnal peab olema näha ümar valge osa, mis on naha all selgelt piiritletud. Kui valge pea puudub, siis pigistamine ja torkimine teeb olukorda ainult hullemaks.

2. Pese oma nägu ja käed sooja vee ja seebiga ning kuivata.

3. Võta üks peenem nõel ja kuumuta nõelaotsa tulemasinaga või tikuga. Hoia nõela leegi tipu kohal, seal on temperatuur kõige kõrgem.

4. Oota mõned sekundid, et nõelaots jahtuks (ära kunagi puutu hõõguvat nõelda). Kasuta alkoholiga niisutatud salvrätti või vatitupsu, et nõel puhastada.

5. Ettevaatlikult puhasta alkoholiga niisutatud materjaliga ka vistrik ja seda ümbritsev nahk.

6. Hoides nõela nahaga peaaeegu paralleelselt, torka läbi vistriku pea.

7. Nüüd ära pigista vistrikku, vaid suru seda ümbritsevat nahka alla poole, et avaldada survet, mis “täitematerjali” välja pressib. Pigistamine võib põhjustada vistriku sissepoole, sügavamale naha sisse lõhkemist, mis toob kaasa veel suurema põletiku ja suure punase läraka sinu näos.

8. Võta taaskord alkoholiga niisutatud vatitups ja puhasta nahk protseduurist, hoia seda ka umbes minuti jagu vastu vistrikku.

9. Kui võimalik, kanna vistrikule ka mõnda aknevastast kreemi vms. See kaitseb kahjustatud nahka ka meigi eest.

vistrik 2

Kõige olulisem on meelde jätta, et kui olukord pole küps, siis lihtsalt ootad. Juba see üksi minimaliseerib armide tekkimise, infektsiooni levimise ja punetuse nahal. Õige aja saabudes tuleb siiski reegleid järgida. Järgmine kord tuled probleemiga vähemalt kaks korda paremini toime ja ei lähe kohe surkima, mis siis et sõrmed sügelevad.

Ära unusta oma sõpru, jaga kasulikke teadmisi ka nendega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga