Mängudemaailma üheks parimaks omaduseks on mitmekesisus, ning mängude kasutamise erinevad võimalused enda harimiseks, meelelahutuseks, rahustuseks ning isegi stressi vähendamiseks. Kuna videomängud on üheks levinumaks mänguks tolles tööstusharus, siis keskenduvad tuntud mängu loomis ettevõtted OMFG effekti loomiseks. OMG väljend pärineb USA inglise keelest, mis omakorda tähendab ‘oh my god’ ehk ‘issand jumal’ eesti keeles. Väljendit kasutatakse peamiselt puhkudel, kus mingi sündmus või toiming tekitab inimeses imestust. Lisaks imestusele öeldakse OMG ka puhkudel, kus midagi on naeruväärselt naljakas.
Mega Moolah mäng võib küll kahvatuda nende kõrval, millised mängud on selles artiklis peamiselt välja toodud, kuid OMG effekt on ka enamusele sellega garanteeritud
Järgnevalt vaatleme siiski erinevaid video kui ka lauamänge, mis pakuvad nii kõhutäie naerda kui ka imestusest lahti vajuvat suud.
- Pacify
Kes on kunagi näinud The Ring filmi, teab, et selle üheks peaosaliseks on noor mustapäine tüdruk, kes kõige õudsamatel hetkedel üritaks justkui läbi teleekraani teie elutuppa ronida. Palju õudust ning õudusunenägusid pakkunud film on inspireerinud nii teisigi õudukate režisööre ning stsenariste. Kuid 2019.aastal väisab tegelaskuju sarnane noor õudustetekitaja ka videomängude stsenaariume. Pimedas keldris võtmeid ning muid punkte jahtivad peaosatäitjad põrkavad kurjast vaimust hõivatud tüdrukuga kokku erinevatel juhtudel ning ettearvamatutel kordadel paneb see mängijad oma pulti hoides kõvasti karjuma. Mängu arendaja Hitchcock Games (kas pole mitte irooniliselt naljakas) ei ole kokku hoidnud nii hirmu kui õudust tekitavate olukordade loomisega ning arenduse eestvedaja Shawn Hitchcock ei väida, et see oleks mõeldud adrenaliini otsijatele kuid siiski ärgitab mängijaid seda elevuse tekitamiseks endale soetama. Lisaks hirmule pakub see mäng ka palju nalja ja humoorikaid situatsioone, mis tunduvad naeruväärsed.
- Deadpool
Üheks kõige veidramaks kui naljakamaks Marveli antikangelaseks tituleeritud mängutegelane sai pika tegutsemisaja järel omale ka enda nimelise PS4 mängu. Juba 2013.aastal XBOXi tarbeks loodud videomäng kasvatas kiirelt oma kuulust ning Deadpooli filmide saabumise ajaks oli tegemist juba armastatud tegelasega. Siiani koomiksi lehekülgedel trikke ja nalja visanud antikangelane alustab oma mängu teekonda sassis korteris, kus ootab kõnet oma managerilt. Stsenaariumist kuuldes suundub ta aga allmaailma, kus tuleb korda saata missioone. Tema naljakas kõnepruuk ning kaameraga otse suhtlemine paneb naerust kõhukrampideni naerma ka kõige tõsisemad mängijad. Milline näeb aga tegelikult kogu mänguprotsess välja, saab näha siit.
- Goat Simulator
Müügil on nüüdseks erinevaid simulaatorimänge: põllu, ralli, lennu, köögi ja muu, kuid mis on eriti naljakas on tõsiasi, et tänaseks on võimalik endale osta ka kitse simulaator mäng. Kuigi selle kitse nahas ei tahaks küll kuidagi olla, sest mängija saab temaga ette võtta kohutavaid missioone. Surnuna figureerivat kitsekest on võimalik oma äranägemiste järgi karistada, maja äärtelt alla visata, loopida ning hävitada. Kes küll selle mängu välja mõtles, sest selle esimest korda nähes tekkis ka meil tugevaim OMG- effekt. 2015.aastal peamiselt PS4 jaoks loodud simulaatormäng on keelatud alla 16.aasta vanustele mängijatele ning demostreeriv nii vaenu kui ka veriseid juhtumisi.
- Cards against humanity
Musta huumoruga vürtsitatud kaardimäng oma parimate sõpradega koos mängimiseks loodud Kaardid Inimkonna vastu on üheks naljakamaks kaardimänguks kogu maailmas. Laiahaardeline musta huumori kasutamine laua mängu loomiseks võitis publiku koheselt ning lisaks eesti ning inglise keelsele versioonile on loodud ka extra versioone, mis hõivavad nii rassilist kui ka erootilist temaatikat. Kindla OMG-effekti pakkuja Cards Against Humanity on enim müünud kaardimäng nüüdseks kogu maailmas.