Ükski arst ei uskunud ema, kui ta neile rääkis, mis tema pojaga toimub. Aga siis ta filmis seda ja see avas nende silmad.

Austraaliast pärit 6-aastane Tyler Saunders vähkres valust karjudes öö läbi voodis. Sünnist saati on tema keha olnud kaetud põletikulise ekseemiga. Ekstreemse valu ja järjepideva sügeluse tõttu oli tema vanematel harva rahulik moment.

Ema Debbie tundis end abituna. Ta oli poja poja seisundi eest aastaid hoolitsenud ning teda hämmeldas, et olukord tundus pidevalt hullemaks minevat. Kordagi ei mõelnud ta, et see võiks kesta nii kaua.

dermatiit 1

Arstid diagnoosisid Tyleril atoopilise dermatiidi, mis ei ole sugugi haruldane haigus, kuid nad ei uskunud Debbiet, kui ta neile oma poja seisundi intensiivsusest rääkis. Ta isegi filmis teda, et näidata olukorra tõsidust.

Ema pidi midagi tegema, sest haigus põhjustas pojale kohutavalt palju ebamugavusi ning mõjutas tema elu väga mastaapselt. Sügeluse ja valu tõttu ei saanud Tyler magada ning pidi regulaarselt koolist puuduma.

Ema proovis kõike. Igasugused kreemid ja niiske sidemega kompressid ebamugavuse rahustamiseks olid vaid hetkeline leevendus. Poeg pidi isegi kätel sokke kandma, et ta end liiga tõsiselt ei kratsiks. Lootus ravi leida hakkas otsa saama ning ema oli valmis loobuma, aga siis leidis ta internetist selle arsti…

dermatiit 2

Dr Richard Aron on nahaarst Lõuna-Aafrikast, kes on dermatiidi spetsialist. Läbi interneti toimunud konsultatsioonil soovitas dr Aron salvi, mis ühendas endas kreemi, kortikosteroide ja antibiootikume. Debbie tundis end lootusrikkalt ja ostis vajaminevad koostisosad, kulutades selleks umbes $40, kuid ta ei oodanud, et tulemused võiksid olla nii dramaatilised.

dermatiit 3

Kõigest kaks kuud hiljem on Tyleri ekseem täielikult kadunud ning selle asemel on terve ja pehme nahk. Tyler sai siit palju uut elujõudu. Lõpuks saab ta elada valu ja sügeluseta ning tegeleda oma lemmiktegevustega, eriti tantsimisega.

dermatiit 4

Pärast litsentsi saamist loodab Tyler tänaval tantsima hakata. Ta ütles, et annetab osa oma teenistusest teiste laste aitamiseks dermatiidifondile. Tema vanemad on väga õnnelikud ning Dr Aronile poja elu ümberpööramise eest ülimalt tänulikud.

Siin on video Tyleri dramaatilisest muutumisest:

dermatiit 5

See naeratus on piisav tõestus, et kunagi ei tohiks kaotada lootust, eriti kui maadlete kroonilise haigusega. Milline hämmastav muutus, kiitused arstile!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga