Proovi tomateid, kui soovid loomulikul teel vistrikest vabaneda.

Akne võib mõne inimese jaoks tõeline needus olla. Õnneks ei ole enamikul inimestel pärast puberteeti palju probleeme, kuid on ka teisi, kes peavad sellega tegelema kogu oma elu.

Lugematu arv tooteid lubavad võidelda selle ebameeldiva ja mõnevõrra valuliku nahahaigusega, kuid need on sageli väga kallid ja võivad sisaldada karme kemikaale. Nii et sul on kindlasti hea meel kuulda, et on olemas suurepärane naturaalne vahend, mida saad ise oma aias kasvatada: värsked tomatid!

See on tõsi: värskelt viilutatud tomatid aitavad aknet leevendada ja isegi vähendada vanu arme. Saladus on nende koostises. Tomatitel on kõrge vitamiinide A, C, E ja B6 kontsentratsioon, mis avab poorid ja laseb nahal vastu võtta palju olulisi toitaineid.

Tomatite happesus aitab neutraliseerida naha pH väärtust ja vähendab akne puhangu tõenäosust. Kui sul pole palju aega, on see kiire meetod parim valik. Lihtsalt võta värske tomat ja lõika keskelt läbi. Nüüd hõõru mõlemaid pooli õrnalt akne poolt mõjutatud piirkondadele. Pööra erilist tähelepanu otsaesisele, põskedele ja ninale. Masseeri mahl sisse ja loputa seejärel sooja veega. See meetod on suurepärane, kui märkad esimesi akne märke ja soovid sellega kiiresti tegeleda. Nahk paraneb paari päevaga ning ka jume muutub säravamaks.

Kui aega on rohkem, võid teha endale tõhusa tomatimaski. Selleks võta värske tomat ja hoia seda mõned minutid sooja vee all. Seejärel lõika tomat tükkideks, eemalda seemned ja püreesta viljaliha kuni moodustub ühtlase tekstuuriga pasta. Kanna kogu pasta oma näole ja jätta mask üheks tunniks peale. Kui kasud seda maski regulaarselt, näed varsti märkimisväärset paranemist.

Kes oleks arvanud, et tomatid võivad olla ka väljaspool kööki nii kasulikud! Ja suur asi on see, et see on kõik loomulik, erinevalt kallistest kemikaalidest, mida apteegist leida võib. Üha enam inimesi avastab tomati võimsat toimet – proovi seda ise ning jaga artiklit ka oma sõpradega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga