See teeb tõesti imet! Hoia oma kätt selles asendis ja sa ei usu, mis juhtub järgmisena…

See lihtne tehnika on kasulik stressi leevendamiseks, kaalu langetamiseks, lihaste tugevdamiseks ja paljuks muuks. Vaid sõrmeasendite muutmisega on võimalik suunata kehas energiavoogusid, millel on väga erinevaid mõjud. Inimene võib end rahustada või ergutada, leevendada füüsilisi vaevusi või vabaneda emotsionaalsest pingest.

Alltoodud sõrmejooga harjutused on võimetekohased kõigile ning igati kasulikud inimestele, kes soovivad end ise aidata. Poosi tuleks mõlema käega korraga hoida iga päev 30-45 minutit (järjest või nt 3 korda 10-15 minutit).

SURYA MUDRA

surya mudra
See poos soodustab kaalukadu ja parandab seedimist. Samuti aitab ravida nägemishäired ning on suurepärane inimestele, kellel on probleeme vereringega. Sõrmusesõrm sümboliseerib Uraani või Päikest.

PRITHVI MUDRA

prithvi mudra
Ühenda sõrmusesõrm ja pöial, moodustades ringi. Prithvi Mudra stimuleerib kudede kasvu ja lihaste arengut. Lisaks soodustab paranemist, elimineerib lihastepõletiku tekkepõhjused ning hoiab korras ainevahetusprotsessi.

VAAYU MUDRA

vaayu mudra
Kõverdage nimetissõrm ning suruge seda pöidlaga. Vaayu Mudra rahustab keha ja parandab hapniku transportimist kogu keha ulatuses. Samuti vähendab agressiivsust ja hüperaktiivsust.

SHUNYA MUDRA

shunya mudra
Shunya Mudra aitab leevendada valu ja lõdvestab kogu keha. Veel aitab kõrvaprobleemide- ja peapöörituse puhul ning vähendab tuimust teatud kehaosades.

GYAN MUDRA

gyan mudra
Gyan Mudra tuntud ka kui tarkusepoos, mis stimuleerib loovust ja entusiasmi ning parandab mälu. Nimetissõrme ja pöidla tipud puutuvad kokku. Pöial sümboliseerib inimese egot ning nimetissõrm Jupiteri. Mudra tähistab teadlikkust ego illusioonist, hülgamata seejuures oma mina.

VARUN MUDRA

VARUN MUDRA
Pane pöidla ja väikese sõrme otsad kokku. See poos on soovitatav inimestele, kellel on probleeme artriidi, dehüdratsiooni ja hormoonihäiretega.

AAKAASH MUDRA

akaash
See on valgustatuse poos, mis on suurepärane stressi ja pingete leevendamiseks. Samuti puhastab keha toksiinidest ja ainevahetusjääkidest.

13 kommentaari

 1. Suured tänud avaldajale. Selliseid artikleid võiks veelgi olla!

 2. Püüdke ikka mingisugusegi normaalsuse piires püsida, kallid inimesed….näpujooga…no mida järgmiseks? keelejoogat ei tahaks keegi välja mõtelda? näe, tasuta idee!

  • Ma käisin logopeedi juures ja sain portsu harjutusi, mida peaks justnimelt keelega tegema, et keelt kui lihast tugevdada. Ja internetis googeldades leidsin, et keele jooga juba täitsa olemas värk. Googeldada tasuks muidugi inglise keeles, eesti keeles veel seda infi ei leia.

  • Sedasi mõtleb inimene, kellel ilmselt pole üldse aimu inimkehast…

  • Ja mis Sul sellest?

 3. “sedasi mõtleb inimene, kelle pole aimugi inimkehast” OMG (nagu lehe aadressgi)

  Tulge palun tagasi reaalsusse….inimkeha “spetsialistid” :-D

 4. Aastatuhandeid vanad energeetilised harjutused on ennast tõestanud minu enda peal. Samamoodi tundusid ajuvabad. Tiibeti 5 harjutust, googelda, proovi, satud hämmingusse, et toimibki. Teinud üle 2 aasta iga päev. Mis siin ebausutavat, et energia vood võivad ka jäsemete kaudu anda tulemusi? Need 2a pole isegi nohu olnud, rääkimata muudest haigustest.

  • See ebausutav on, et sa oled ilmselt esimene, kes neid “energiavoogusid” tuvastanud on. Kellelgi enne sind pole varem õnnestunud nende olemasolugi tõestada.

   See, et sa pärast mingit taolist harjutust end paremini tunned, on aga ilmselgelt platseebo ehk enesepett.

 5. Minu arvates elementaarne. Kas rahvas pole siis tähele pannud, et ka lihtsas asendis istudes võetakse reeglina kasutusele mudrad ehk maagilised sõrme- või käteasendid? Varsti ütlete, et tulge mõistusele, kes on enne kuulnud hingamise kunstist ehk pranayamast. Lugege ometi midagi joogast, isegi kui te seda ei harrasta.

  • Ellen Soolind

   Minu arvates ka elementaarne. Tegelen ise mudradega ja on aidanud. Inimesed targutavad neil teemadel, millest neil aimugi pole.

 6. Üks väga kasulik harjutus on pöidla hoidmine kahe kõverdatud esisõrme vahel. Ainult, et saadud sõrmekujundit ei ole soovitav ägedama iseloomuga inimesele näidata.

 7. mees eestist

  ei usu seda jama

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga