Olen alati mõelnud, miks sääsed mind rohkem hammustasid. Lõpuks ma tean, miks!

Nüüd, kui suvi on kohe-kohe käes, on sääsed taas saagijahil. Mõned inimesed on eriti ohustatud. Alati on keegi, kes saab hammustada, kuitahes palju putukatõrjevahendeid nad ka ei kasutaks. Kas oled kunagi mõelnud, miks saavad mõned inimesed vereimejatelt erikohtlemise osaliseks? See ei ole ainult sellest, et nende veri maitseks magusam.

sääsed 1

Sääski tõmbavad ligi bakterid sinu nahal, täpsemalt lõhn, mida bakterid eritavad. Hammustuse saamise tõenäosust suurendavad mõned tegurid, millest peaksid teadlik olema.

1. Õllejoomine
Higi, mida sa alkoholi juues eritad, meelitab sääski justkui võluväel, näitab prantslaste uuring. Ühes eksperiemendis viis kolm õlut 30% rohkem hammustusteni. Halb uudis vabaõhupubidele.

sääsed 2

2. Trenn
See ei ole ainult vastassugu, mis näeb sinu treeningutega voolitud keha vastupandamatuna. Ka sääsed on teist väga huvitatud, kui trenni teete. Mida kõrgem on keha temperatuur, seda suurema tõenäosusega sääsed märkavad sind. See ei tähenda, et peaksid loobuma väljas treenimisest, kasuta lihtsalt mõnda putukakaitsevahendit.

sääsed 3

3. Sinu veregrupp
Üks konkreetne veregrupp on eriti ohustatud. Inimesed, kellel on veregrupp 0, said sääskede poolt kuni 83% rohkem hammustada! Hea uudis kõigile teistele, kuid halb uudis, kui sul on 0 veregrupp. Siin ei aita muu, kui kasutada sääsetõrjevahendit ja loota parimat.

sääsed 4

Mina küll varem seda ei teadnud. Oli põnev õppida, miks sääsed lausa jälitavad teatud inimesi ja teisi suisa ignoreerivad.

Üks kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga