Kas teadsid, kui rasedustest näitab meestel positiivset tulemust, siis see tähendab …

Mees tegi rasedustesti, mis näitas positiivset tulemust ja postitas sellest foto Redditi. Post oli algselt mõeldud naljana, aga siis juhtus midagi, mis tõenäoliselt päästis mehe elu.

Kõik sai alguse sellest, kui Redditi kasutaja «CappnPoopdeck» laadis üles pildi positiivset tulemust näitavast rasedustestist, mille olevat teinud tema meessoost sõber. Kuigi postitus oli mõeldud naljana, võttis see peagi väga tõsise pöörde.

Kasutaja «CappnPoopdeck» sõbral soovitati koheselt pöörduda arsti poole, sest positiivne rasedustest meestel võib olla märk munandivähist.

Selgus, et rasedustest reageerib hormoonile koorion gonadotropiin (human chorionic gonadotrophin, HCG), mida ei leidu ainult rasedatel, vaid seda hormooni võivad toota ka mõningad meeste munandikasvajad.

Kasutaja «CappnPoopdeck’i» sõber võttis nõuandeid kuulda ja pöördus arstide poole, kes leidsidki tema paremast munandist kasvaja. Õnneks oli kasvaja varajases staadiumis, mistõttu ravi oli väga lihtne ja efektiivne ning mehel mingeid tüsistusi ega terviseprobleeme ei tekkinud.

Lugu on küll tõene, aga see ei tähenda, et rasedustest oleks usaldusväärne vahend avastamaks munandivähki, kommenteerib juhtunut Ameerika Vähiliidu direktor Ted Gansler.

Tema sõnul väga vähestel munandivähki põdevatel meestel on HCG tase piisavalt suur, et tuvastada vähk koduse rasedustesti abil ning antud loos olev mees oli erand, kellel juhuse tahtel oli väga palju õnne.

Ta lisas, et ka vastupidiselt võivad mitmed teised terviseprobleemid ja tingimused põhjustada hoopis valepositiivseid juhte, mis ei ole üldse seotud vähiga ning praegusel hetkel ei ole tõendeid, mis näitaksid, et uriinianalüüs oleks efektiivne viis avastamaks munandivähki.

Kõige paremaks viisiks on enda pidev jälgimine. Kui avastate munandist tükikese või/ja on valud, tursed, raskustunne või mõni muu kaebus, siis tuleks pöörduda arsti poole, kes oskab anda õige diagnoosi ning vajadusel määrata ravi.

Allikas: Meie hea sõber ajaviide.ee, mine loe ka nende lugusid – leiad kindlasti midagi põnevat!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga