Kuidas vabaneda valgetest täppidest näonahal? Siin on 9 kasulikku nahahooldusnippi piimalaikudest vabanemiseks.

Milia ehk piimalaik on väike keratiiniga täitunud nahatsüst. Piimalaigud võivad tekkida inimestel igas vanuses. Need valged täpid nahal ei kujuta endast tervisele ohtu, kuid esteetilistel põhjustel võib olla soov täppidest vabaneda. Tavaliselt kaovad piimalaigud aja möödudes ise, aga kui sa ei soovi kaua oodata, siis siin on mõned nipid, kuidas neist kiiremini lahti saada.

1. Regulaarne hooldus
Kuna ebapiisav nahahooldus võib viia piimalaikude tekkimiseni, peaks nahka regulaarselt pesema ja koorima. Pärast tuleks nahale kanda head niisutavat kreemi, mis hooldab ja kaitseb nahka erinevate keskkonnamõjude eest.

2. Saun
Saunakülastus võib aidata piimalaikudest vabaneda. Kuumus avab poorid ja vabastab nahast kõik üleliigse. Pärast saab laigud õrnalt maha hõõruda.

3. Väldi päikest
UV-kiirgus kahjustab nahka. Liiga pikk päikese käes viibimine võib piimalaike suurendada ja raskendada nendest vabanemist. Seetõttu peaks vältima liigset päikest või vähemalt kasutama päikesekaitset sisaldavat näokreemi.

4. Mesi
Tänu mee niisutavale ja samal ajal antioksüdantsele omadustele on meemask nahale kiireks turgutuseks. Hõõru mett näole ja lase umbes 5 minutit toimida, seejärel loputa veega. Mask ahendab poorid, niisutab nahka ja annab ka jumele värske sära.

5. Sidrun
Sega poole sidruni mahl kahe supilusika suhkruga ja ühe teelusika oliiviõliga. Kanna segu näole ja lase 20 minutit toimida, seejärel loputa sooja veega.

6. Maisitärklis ja õunaäädikas
Selle kombinatsiooniga muutuvad valged täpid kiiresti minevikuks. Sega teelusikatäis õunaäädikat piisava koguse tärklisega kuni moodustub pasta. Kanna piimalaikudest mõjutatud piirkonda ja lase 20 kuni 30 minutit toimida. Loputa leige veega.

7. Lambaläätsed
Antioksüdatsete, põletikuvastaste ja antiseptiliste omaduste tõttu on labaläätsedel positiivne mõju aknele, mustpeadele ja piimalaikudele. Jahvata peotäis lehti, sega veega ja kanna 15-minutiks nahale.

8. Kastoorõli
Kastoorõlil on antibakteriaalsed omadused ning ta aitab reguleerida naharasu tootmist. Seetõttu on kastoorõli populaarne vistrike- ja aknega võitlemisel, kuid kastoorõli on tõhus ka piimalaikude vastu. Kanna teelusikatäis õli näole ja oota kuni see on täielikult imendunud, seejärel pese nägu leiges vees.

9. Granaatõun
Röstitud granaatõuna pulber on samuti populaarne vahend piimalaikude kiireks eemaldamiseks. Kuna ta on antioksüdant ja sisaldab rohkelt C-vitamiini on tal nahale leevendav toime, mis aitab mitmete nahahädade vastu. Selleks, et pulbrit ise teha, rösti mõned granaatõunakoored kuni nad on tumepruunid ja kortsus ning jahvata pulbriks. Sega pulber piisava koguse veega ja kanna pikemaks ajaks näole (võib jätta ööseks peale). Korda protseduuri kord nädalas kuni täpid on kadunud.

Hoiatus: Ärge kasutage neid meetodeid imikute- või väikelaste peal, sest nende piimalaigud kaovad sageli ilma ravita ning igasugune vahelesekkumine võib põhjustada tundlikule nahale kahjustusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga