Järsku hakkas kalamehe keha kontrollimatult paisuma. Nüüd on ta nagu õhupall!

Neli aastat tagasi sukeldus Peruu kalur Alejandro Ramos Martinez merre karpe püüdma. Professionaalse ujujana saabus ta pinnale väga kiiresti tagasi. Kuigi tema ülakeha nahk pisut kiheles, arvas Alejandro, et kõik saab korda. Aga siis, varsti pärast seda, kui ta veest lahkus, hakkasid tema käed ja rind massiivselt paisuma.

Tema keha oli niivõrd paisunud, et ta nägi välja nagu Hulk. Paistes lihased surusid vastu kopse ja nahk sügeles. Kaal tõusis ligi 30 kg. Kuna olukord halvenes, läks Alejandro haiglasse. Arstid olid paistes keha nähes šokeeritud!

Alejandro sümptomid olid dekompressioonihaiguse tagajärg, mis vahel sukeldujaid ja kalureid mõjutab. Lämmastik tema veres oli laienenud, kuna ta tõusis sügavalt liiga kiiresti pinnale. Arstid polnud varem niivõrd mastaapset käte- ja rindkere paisumist kohanud.

Praegu saab Alejandro survestatud kambris hapnikuravi. Arstid on suutnud kehas sisalduva lämmastiku kogust 30% võrra vähendada, kuid operatsiooni keha sees olevate lämmastikumullide eemaldamiseks peetakse liiga keeruliseks.

Alejandro ei saa enam oma õhupallisarnase keha tõttu sukelduda, mis tähendab, et õnnetus röövis ta elatusallika. Loodame, et ravi õnnestub ning mees on varsti tagasi oma vana eluviisi juures.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga