Fotol on vähemtuntud rinnavähi sümptom, kas sa näed seda?

Märk rinnavähist võib olla hirmuäratavalt lihtne….

42-aastane britt, Lisa Royle, Manchesterist tunneb end tervena ja heas vormis. Aga ühel päeval loeb ta Facebookis sõbra poolt jagatud postitust. Teda tabab kohe rahutu tunne. Ta saab teada, et naisel on diagnoositud rinnavähk ja selle ainsaks sümptomiks oli lohk rinnal.

lisa 1

Lisa uurib end ise kohe pärast posti lugemist ja leiab ka sarnase lohu rinnal. Kindluse mõttes läheb ta kohe arsti juurde. Läbivaatamiseks tehakse kõnealusele rinnale biopsia. Lisa ei suuda uskuda, mida nad leiavad: tal on rinnavähk. Kuigi ta on veel kohutava diagnoosi kuulmisest šokis, avaldab Facebookis staatuse, kus hoiatab teisi naisi näiliselt kahjutute lohukeste eest.

lisa 2

lisa 3

Lisa tahab hoiatada kõiki naisi, et nad ei võtaks rinnavähi küsimust kergelt ja käiksid arsti juures regulaarselt kontrollis. “Seda on nii lihtne unustada. Kui hea sõber ei oleks sarnast fotot jaganud, siis ma ei olekski seda avastanud. Lohk rinnal oli mu ainus sümptom,” selgitas ta ajalehele. Jääb üle vaid Lisale kõike head ja kiiret paranemist soovida, kui ta selle kohutava haigusega võitleb. Tema üleskutse võib aidata päästa paljud teised naised!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga