VIDEO: Kadunud Planeet – Vaata, mis juhtub, kui inimesed järsku planeedilt kaovad.

Kujutage ette, et kõik inimesed on äkitselt planeedilt kadunud. Siinjuhul ei ole oluline põhjus, vaid tagajärjed. Mis juhtub pärast seda, kui meie läinud oleme?

Mõned tunnid pärast inimkonna kadumist kustuvad planeedil järk-järgult tuled. Elektrijaamad lõpetavad töötamise, sest pole inimesi, kes neid töös hoiaks. Järsu energiatarbimise languse korral lähevad tuumajaamad 48h jooksul üle turvarežiimile. Tuuleveskid töötavad kuni määrdeaine lõppemiseni. Päikesepaneelid muutuvad aja jooksul kogunenud tolmu tõttu kasutuks. Elekter kaob kõikjalt, välja arvatud kohtadest, kus on hüdroenergiajaamad, mis võivad inimese sekkumiseta töötada mitmeid kuid.

2-3 päeva jooksul jäävad metrood tulvavee alla, sest pumbad enam ei tööta. 10 päeva pärast hakkavad kodu- ja farmiloomad nälga ning veepuudusesse surema. Pääsenud loomadest jäävad ellu vaid tugevamad. Suured koerad kogunevad karjadesse ja jahivad väiksemaid.

Umbes kuu aega pärast inimkonna kadumist on aurustunud tuumajaamade jahutusvesi, mis viib võimsamate plahvatusteni kui oli Tšernobõl või Fukushima. Miljonid loomad surevad vähki, kuid planeet taastub radioaktiivsest reostusest üsna kiiresti.

Aastate jooksul langevad taevast veidrad tähed (Maa tehiskaaslased). Pärast 25 aastat katab taimestik 75%+ pindalast. Liiguvad taimetoidulised loomad, keda jahivad kiskjad. Koerad segunevad lõpuks huntidega. Õhk muutub puhtamaks, nähtavus paraneb. Vegas ja Dubai mattuvad liiva alla. Loodus haarab enda alla kõik, mis talle kuulub.

Pärast 300 aastat lagunevad metallehitised nagu Eiffeli torn ja sillad, sest keegi pole neid rooste eest kaitsnud. Lõpuks langevad viimased kõrgehitised. Taastub looduslik tasakaal ning loomaliigid asustavad taas alad, mille inimkond neilt röövinud oli. Mereloomad on õnnelikud. Vaalapopulatsioon kasvab nii palju kui ookean seda võimaldab. Pärast 500 aastat on pea kõik kaasaegsed linnad metsastunud.

10000 aastat hiljem meenutavad kunagi eksisteerinud inimkonda vaid üksikud kiviehitised. 15 miljonit aastat hiljem on alles vaid klaas ja plastik. Veel 15 miljonit aastat ning meie kunagi eksisteerinud tsivilisatsioonist pole alles enam mitte midagi.

Nagu näete, on meie planeet üsna vastupidav ning suudab inimese toodetud rämpsust lahti saada. Kui 300 miljoni aasta pärast või hiljem peaks olema arenenud uus ratsionaalne liik, ei pruugi nad isegi märgata, et siin on ka varem tsivilisatsioon olnud. Seega, meie planeet saab meieta ideaalselt hakkama, aga meie ilma planeedita mitte. Hoidke seda!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga