Enamike tarbijate kahtlustused on nüüdseks kinnitust saanud: lugematu arv tootjaid lühendab suurema kasumi nimel sihilikult toodetava kauba eluiga. See muutub tarbijale eriti kulukaks, kui tegemist on kraamiga, mida kasutatakse igapäevaselt – näiteks žiletid, mis kuluvad ja muutuvad liiga kiiresti nüriks. Siin on lihtne nipp, kuidas terade eluiga pikendada ja säästa raha!
Meetod, kuidas teritada ja taaskasutada vana žiletitera.
Žileti teritamiseks pole vaja muud, kui lükata tera mööda teksakangast. Selleks sobivad vanad teksapüksid või mistahes kangajupp. Suru žiletti õrnalt, nii et terav äär on vastu kangast ja lükka endast eemale. Korda protseduuri kuni žilett on puhas ja lihvitud.
Kas vanade žiletiterade teritamine neid vastu kangast hõõrudes tegelikult ka töötab?
Nipi efektiivsuse tõestamiseks tehti fotod enne ja pärast ning vaadeldi neid mikroskoobi all.
#1 Enne – sellised nägid žiletiterad välja enne.
#2 Töö ajal – pärast kümmet lüket vastu kangast paistis erinevus selgelt välja.
#3 Lõpptulemus – veel mõni lüke ja terad nägid välja nagu uued.
Trikk töötab, sest eemaldatakse aja jooksul kogunenud mustus nagu karvad ja nahaosakesed, mis tera nüriks teevad. Lisaks saab tera ka kerge värske lihvi, mille tulemusena muutub taas kasutuskõlblikuks ning ei vaja koheselt väljavahetamist.
Kogenumad teavad rääkida, et nipp toimib ka kui žiletti näiteks vastu rätikut, nahast vööd või lausa vastu oma käenahka lükata. Tulemuste saavutamiseks tuleb protsessi korrata umbes 10-40 korda, enamasti piisab 10-20 lükkest.
Selgitav video:
Poe- ja tootjahindu võrreldes selgub, et igapäevatarvetel on niigi jõhkralt katet peal. Pole mõtet kasuahneid kaupmehi nuumata ja raha prügikasti loopida. Võib julgelt väita, et kui võtate nipi kasutusele, pikeneb teie raseerija eluiga vähemalt 50% ning säästate seeläbi aja jooksul korraliku summa raha.
Jaga kasulikke teadmisi ka oma sõpradega!