Pärast selle artikli lugemist ei kasuta sa vatitikke enam kunagi!

Meie kõrvad on olulised organid, mis kontrollivad keha põhifunktsioone. Neid ei kasutata mitte ainult kuulmiseks, vaid kõrvad on eriti tähtsad ka meie tasakaaluks. Kui meil ei oleks kõrvu, siis me ei suudaks kahel jalal seista. Seetõttu on veelgi olulisem, et me oma kõrvade eest korralikult hoolitseme. Tulevikus võiksid kõrvade puhastamisel kasutada pigem oma sõrme, mitte vatitikku, sest vatitikud teevad meie kõrvadele rohkem kahju kui kasu. Vatitikuga kõrva puhastamine võib põhjustada valulikke infektsioone, tekitada tasakaaluhäireid või tuua pöördumatu pikaajalise kahjustuse.

Kõrvade puhastamine vatitikuga on iganenud meetod, mida arstid ei soovita.

vatitikk korv 1

Kasutades vatitikke, lükkad vaigu sügavamale kuulmekäiku. Kõrvavaik ja mustus koguneb trummikile ette ja võib põhjustada tõsiseid kuulmisraskuseid.

vatitikk korv 3

Kõrvavaik on loomulik eritis, mis kaitseb kõrvu mustuse ja saasta eest. Kleepuv konsistents püüab välisosakesed kinni ja peatab nende liikumise sügavamale kõrva, kus nad võivivad tekitada tõsiseid tervisekahjustusi. Kasutades vatitikke, surume kogunenud mustuse otse sisekõrva, mis on vastupidiselt sellele, mida me saavutada üritame. Meie eesmärgiks on kõrvu puhastada – aga me teeme kuulmekile mustemaks.

vatitikk korv 4

Selle tulemusena jäävad vaigutükid kuulmekile lähedale, mis raskendab kuulmist. Edasi võib areneda valulik sisekõrva põletik, mida saab ravida ainult kõrva-nina-kurguarst. Halvim stsenaarium on kuulmise kaotus.

vatitikk korv2

Kõrvade puhastamine on tegelikult täiesti mõttetu, sest kõrvavaigu eritumine teeb ise piisavalt head tööd ja kaitseb meie kõrvu mustuse osakeste eest. Leidub inimesi, kelle kõrvad toodavad rohkem vaiku, kui vaja – seda peetakse ületootmiseks. Enamik leiab, et see on ebamugav, kuid teised peavad vaiguseid kõrvu ekslikult ebahügieeniliseks. On soovitav, et need inimesed puhastaksid väliselt kõrvu niiske lapiga.

Vatitikud on jäänuk iganenud puhastusmeetodist, mis võib põhjustada tõsist kahju. Keha kaitseb ennast ohtliku mustuse eest ise ning sellega ei ole ohtu kahjustada kuulmist. Jaga seda postitust kõigiga, et sa tead ja kaitsta ka neid kuulmiskahjustuste eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga