Naljakad kuid pöörased spordi meemid, mis panevad itsitama

Meemid on ideaalne võimalus naljaka sotsiaalmeedia postituse loomiseks. Tegemist ei ole mingi eriti keerulise graafilise loominguga, kus visuaalselt tuleb luua keeruka kujundusega faile. Meemi loomiseks piisab fotost ning tabavast lausest. Eestlaste jaoks on meemide loomine uus kirg, mida on viimase 5 aasta jooksul hakatud kasutama üha enam. Lisaks sotsiaalmeediale paigutatakse neid nii reklaamidesse, pakenditele, videotesse ning brändilogodele. 

Varasemalt on eestlased kasutanud ning sõpruskondades jaganud ameeriklaste poolt loodud inglisekeelseid meeme, kuid nüüdseks on ka eestlased käppa saanud nende loomise. Avastades lihtsad online graafikaprogrammid, piisab vaid mõnest hiireklikist ning naljakas meem on valmis meediasse jagamiseks.

Kuidas on panustamine näiteks Ninja lehel https://www.ninjacasino.com/ee/spordiennustused  vaid spordi auks loodud meemidele pannud spordialade armastajad vaikselt omaette itsitama ja kas mõned need eestlaste loodud meemidest on viraalseks muutunud ka mujal maailmas? 

  • Andrus Veerpalu ja dopinguskandaal


https://vikerraadio.err.ee/1608446192/huvitaja-karikatuurid-ja-meemid (link meem)

1971.aastal sündinud 2 kordne maailmameister ja 2 kordne olümpiavõitja langes mõned aastad tagasi dopinguskandaali, mis lõppes 2021.aastal süüdi mõistmis kohtuistungiga. Suusataja sai kahe aastase võistluskeelu ning pidi peaaegu loobuma kõikidest oma medalitest. Lisaks legendile oli skandaali haaratud ka tema poeg ja suusatreener. Sotsiaalmeedias aga hakkasid vohama nii suusatajat toetavad kui ka halvustavad meemid. Kui üks aga pani kõiki vaikselt peopessa itsitama. “Eesti dopingutiimi kahtlustatakse suusatamises” meem paljandas selle, millest kõik olid tükimat aega mõelnud. Kuna dopinguskandaali oli haaratud suur hulk suusatamisega seotud isikuid, oletati, et rõhk oli keelatud ainetel ning keelatud osaks suusatamine. Mõneti naljakas kuid ka samas kurb meem levis sotsiaalmeedias kulutulena ning leidis koha ka meediaväljaannete lehekülgedel. 

  • Eestimaine jooga

Keegi olevat kunagi öelnud, et mehed ei oska ega kunagi õpi selgeks joogat. Kuid siiski, need laupäeva hommikused sirutused ja pingutused pargipingil näevad just välja nagu jooga lõpppoosid. Joogat käsitletakse kui füüsilist treeningut oma kehale ning vaimule. Füüsiline treening aga tähendab sporti. Eesti meeste napsulembus on teadaolevalt statiistiliselt Euroopas kõrgel kohal kuid ka negatiivsed tulemused võimaldavad luua naljaka alatooniga meeme. 

  • Spordikommentaatorid

Tänu koroonapandeemiale lükati kahel eelneval aastal edasi tosin suurt spordisündmust, mille kommenteerijad pidid miskit muud endale planeerima aja veetmiseks. Eesti meemilordid võtsid ka oma riigi kommentaatorid sihile ning korraldasid veidike musta huumoriga nalja. “Mida ei ole, seda ei ole”- oli tabavalt kirjutatud instagrami postituse pealkirjaks, mis vallandas nii pahameelt kui ka rõõmsat meemijagamist.

  • Medalistide lemmik spordiala?

Taaskord on tegemist eestlaste vaimusünnitusega, kus joomislembus on meemi loomise eesmärgiks. Eestlane teab, mis on hea ja oskab selle nimel ka võidelda. Kui see tegevus oleks aga spordiala, oleks medaleid rohkem kui jõuaks kanda. 

Eestlaste meemiarmastus on suur ja kasvab mühinal kuid mida ei ole, on piisavalt spordiga seotud meeme. Nalja pakkuvaid sündmusi kasutatakse koheselt ära sotsiaalmeedia tarbeks ning sõpradele nalja jagamiseks. Siiski ei ole suutnud eestlased vallutada meemimaailma üle kogu maailma ning need naljapildid on siiani jäänud lõbustama vaid kaasmaalasi. Kuidas aga muutub see tulevikus, saab veel näha. Kui praegu on aga võimalus pilk heita sotsiaalmeediasse ja nautida nii inglise kui ka teistes keeltes loodud meeme oma meelelahutuseks. 

Kas teadsid, et….

  • Meme tuleb kreeka keelsest sõnast mimema, mis tähendab immiteerima.
  • Meeme hakati kasutama juba 1970ndatel.
  • Meem on kultuurselt leviv sõnum, mida jagatakse lähikondlastega suhtluse eesmärgil.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga