Siin on põhjus, miks ma enam poest õunu ei osta. Ka sina ja su perekond peaks seda teadma!

Laiatarbekaubana on õunad aastaringselt kasvõi kohalikust keldripoest kergesti kättesaadavad, aga enamik poes müüdavatest õuntest peidavad endas ohtu, millest sa ei pruugi teada.

Poeõunad on kaetud vahaga, mida kasutatakse õunte säilitamisel, et anda neile kuni 50% pikem säilitusaeg, kuid lisatud ained võivad põhjustada vähki ja teisi terviseprobleeme.

Vaha on palja silmaga raske märgata ning see paistab paremini välja kui kallata õunale keevat vett.
õunad 3

Koos vahatamisega kinnituvad õuna välispinnale ka kahjulikud mürgid ja pestitsiidid. 98 protsenti testitud õuntest sisaldasid kuni 48 eri liiki pestitsiidi, mis on neurotoksilised ja eriti ohtlikud arenevale organismile, põhjustades aktiivsus- ja tähelepanuhäireid ning isegi madalamat IQ-d.
õunad 4

Vaata videot:

Kuidas õunu pesta?
Õnneks on olemas võimalus enne õunte söömist vaha eemaldada. Selleks on sul vaja söögisoodat, sidrunimahla ja leiget vett.

Alustuseks pane õunad kaussi, lisa sinna üks supilusikatäis söögisoodat ja siis supilusikatäis sidrunimahla. Seejärel lase kaussi kraanist leiget vett, sega natukene ja leota õunu mõnda aega. Lõpetuseks harja vaha hambaharjaga kõigilt õuntelt maha ja loputa korralikult.

See võib tunduda tüütuna, aga kui see puudutab sinu tervist, siis see on seda väärt! Ettevaatusabinõusid kasutades võid õunu rahumeeli edasi süüa.

Hoolitse oma tervise eest ning jaga seda hoiatust ka oma sõprade ja perega.

5 kommentaari

  1. Ei saa seda juttu päris tõsiselt võtta. Paljudel õunasortidel, eriti nendel, mis on aretatud nn talveõunteks, on oma looduslik vahakiht. Minu lapsepõlvekodus oli omal ajal kaht sorti talveõunu, mis oma aiast korjatud, mõlemal vahakiht peal, ühel vähem, teisel rohkem. Mõlemad Eesti sordid muide.

  2. Lihtsam on õunu koorida, enne söömist.

  3. Kõige hullemad on Eesti õunad. Need E. õunad mis säilivad pärast uut aastat on kõik täielikult mürgitatud. Tean seda omast käest. Ma ei pritsi õunapuid ja minu õunad ei säili. Kõik mädanevad. Hoiutingimused 3 kraadi stabiilselt. Keegi ei kontrolli eesti õunu turul ja kõik mürgid on suures valikus kättesaadavad.

  4. Mina igatahes ei söö ühtki õuna koorimata, sellest võib ka kasu olla!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga