Käepärastest koostisosadest valmistatud hambapasta, mis valgendab hambaid ja ravib igemehaigusi!

Üha enam kuuleme kurkumi ehk kollajuure kasulikest mõjudest.

Kurkum on Lõuna-Aasiast pärit vürts, mis leiab levinumalt kasutust india köögis, kuid aina rohkem räägitakse kurkumi kasulikust mõjust tervisele. Aastaid on inimesed kurkumit kiitnud tema põletikuvastase toime pärast, kuid lisaks sellele tugevdab kurkum ka immuunsussüsteemi, ergutab seedimist ja omab mikroobidevastast toimet. Hetkel keskendume kurkumi kasulikkusele suuhügieenis.

India periodontoloogia ühingu poolt läbi viidud uuring näitas, et kurkum võib olla gingviidi ravimisel parema toimega kui traditsiooniline suuvesi. See on positiivne uudis, sest nii suuvesi kui ka tavaline hambapasta sisaldab koostiosi, mis regulaarsel kasutamisel omavad negatiivseid kõrvaltoimeid (näiteks fluoriidi võib lubjastada käbinäärme). Tõhus ja looduslik meetod on ilmselt palju rohkem eelistatud.

Kurkum aitab hambavalu, igemeärrituste ja infektsioonide vastu, valgendab ja tugevdab hambaid (ei lase neil muutuda rabedaks) ning pöörab tagasi fluoriidi negatiivse mõju. Vaata alltoodud retsepti, kuidas mõne minutiga valmistada lihtne ja ülimalt tervislik hambapasta ning su suu ja rahakott tänavad sind!

Vajaminevad koostisosad:
1 tl kookosrasva (kookosõli, võid)
0.5-1 tl jahvatatud kurkumit
Mõned tilgad piparmündiõli

Kuidas kasutada?
Pese valmistatud pastaga hambaid nagu tavaliselt, lase 3-5 minutit toimida. Loputa suu ja korda igapäevaselt, kuniks saavutad soovitud tulemused.

See 100% looduslik meetod hammaste eest hoolitsemiseks tundub nii hea, et tahaks kohe ise järele proovida. Jaga postitust sõprade ja perega, et ka nemad saaksid tervemad hambad.

4 kommentaari

  1. Kurkum on tugeva pigmendiga aine – see on põhjus, miks karriplekke on riietelt väga raske kui mitte võimatu kätte saada. Usun, et ipõletikulistele igemetele mõjub suurepäraselt – aga et valgendaks? Hell no.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga