Kookosõli teeb imet sinu naha ja juustega, aga sa kukud toolilt, kui kuuled tema äsja avastatud uut mõju.

Teadlased avastasid, et kookosõlil on vähiga võitlusel positiivne efekt.

Pärasoolevähk on üks kõige sagedamini diagnoositud vähivorme. Igal aastal on Ameerika Ühendriikides umbes 95000 uut juhtu käärsoolevähki ja 40000 uut juhtu pärasoolevähki. Peaaegu pooled patsiendid, kes diagnoosi saavad, haigusesse ka surevad.

Seda seetõttu, et tavapärased ravimeetodid nagu operatsioon või keemiaravi ei ole alati kõigi vähivormidega võitluses edukad. Lisaks on neil palju kohutavaid kõrvaltoimeid.

Adelaide Ülikooli teadlased tegid avastuse, et kookosõlis sisalduval lauriinhappel on vähki tapvad omadused. Kõigest kahe päevaga hävitas see komponent 90 protsenti vähirakke. Eksperiment viidi läbi raku kultiveerimistassis hermeetilises keskonnas. Elusorganismil ei ole seda veel katsetatud, seega lauriinhappe tõhusus inimeste jaoks pole veel teada.

Seni on edasisi uuringuid takistanud vajalike finantseeringute puudumine. Peamiseks põhjuseks on ravimifirmade majanduslikud huvid ja soov müüa kalleid kõrgtehnoloogilisi tooteid, mis hoiavad inimese krooniliselt haigena ja ei ravi teda kunagi täiesti terveks. Uurijad loodavad, et pärast tulemuste avalikustamist ulatab mõni filantroop neile abikäe, et teadustöö saaks jätkuda.

Kookosõlil on ka palju teisi positiivseid mõjusid tervisele. Sama lauriinhape, mida leidub rinnapiimas, tugevdab immuunsüsteemi. Lisaks vähivastasele toimele on kookosõli kasulikkus tõestatud veel osteoporoosi, viirushaiguste (näiteks C-hepatiit, herpes), sapipõe infektsioonide, Alzheimeri ja krooniliste haiguste ravis. Kookosõli aitab leevendada ka keemiaravi kõrvaltoimeid. Veel kasutatakse kookosõli laialdaselt kosmeetikatööstuses ja juuksehoolduses.

See on justkui hõbekuul meie tervisehädadele. Tõesti, vahel annab emake loodus meile parimad lahendused!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga