Igal õhtul, kui ema ja isa magavad, teeb koer loomaarmastajate jaoks midagi müstilist.

See kurb lugu on soojendanud tuhandeid südameid üle maailma. Loo sõnum on väga oluline – see näitab, kuidas koera usaldus inimese vastu on ilus kingitus, mida tuleb osata hinnata.

Perekond otsustas varjupaigast koera võtta. Ta sai kiiresti pere lahutamatuks osaks ja armastas lastega mängida.

Koer oli väga intelligentne ja taibukas, talle õpetati palju trikke. Koer tegi kõik, et ema, isa ja lapsed oleksid tema üle õnnelikud. Lihtsalt tema kohalolek valmistas neile rõõmu.

Pärast paari nädalat muutus koera käitumine äärmiselt kummaliseks. Igal õhtul, kui perekond magama läks, istus ta magamistoa ukselävel ja vaatas oma suurte pruunide silmadega, kuidas ema ja isa magavad.

Koer ise ei maganud kunagi. Selle asemel istus ta ühe ja sama koha peal, et esimesena igal hommikul enda omanikke tervitada.

Perekonnal polnud koera imeliku käitumise kohta loogilist selgitust ja nad hakkasid oma neljajalgse sõbra pärast muretsema.

Nad hakkasid mõtlema, et äkki on ta haige ja viisid koera loomaarsti juurde läbivaatusele.

Aga loomaarst ei suutnud anda ühtegi diagnoosi. Pere neljajalgne sõber tundus olevat täiesti terve.

Viimaseses meeleheites pöördus perekond varjupaiga poole, kust nad koera võtnud olid. Nad küsitlesid sealseid töötajad pikalt – ehk võib neil koera salapärase öise käitumise kohta selgitus olla.

See, mida nad siis oma armastatud sõbrast teada said, purustas nende südamed tuhandeks killuks.

Tuli välja, et koera eelmine omanik oli ühel õhtul looma uinutanud ja öösel vaikselt une pealt varjupaika viinud.

Koeral polnud kunagi võimalust oma peremehega, vana kodu ja eluga hüvasti jätta. Kui ta ärkas, leidis ta end ootamatult võõrast keskkonnast ja pidi palju läbi elama.

Uues armsaks saanud kodus oli vaene loom liiga hirmul, et öösel silmad kinni panna – ta ei tahtnud kallist perekonda uuesti kaotada. See tegi ta kurvaks ja tõi endaga kaasa palju unetuid öid.

Kui perekonnale koera südantlõhestavast minevikust räägiti, ei suutnud nad pisaraid tagasi hoida. Nad tahtsid meeleheitlikult oma armastatud lemmikule tema usalduse tagasi anda.

Lahendus?

Nad panid koeravoodi otse magamistuppa, et loomale näidata, kui tähtis ta nende perele on ja kui palju nad tahavad teda enda lähedale, et nad ei jäta teda kunagi maha.

Läks nädalaid, enne kui koer uues kodus end öösiti mugavalt ja turvaliselt tundis.

Lõpuks, ühel õhtul, pani koer silmad kinni ja jäi magama. Sellest ajast alates on ta maganud rahulikult pere kõrval, kes andis talle turvatunde, mida ta väärib.

Koera usaldus ei ole asi, millega mängida! Seepärast tuleb uue lemmiklooma võtmisel endalt alati tõsiselt küsida, kas suudad tema eest hoolitseda – enne kui riskid murda ta südame.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga