ARBUUSI VALIMINE: Kuidas valida parim arbuus?

Kas sa armastad arbuusi? Arbuusihooajal on tasub teada, kuidas maitsev ja küps arbuus poes ära tunda. Siin on mõned kasulikud nipid parima kvaliteediga arbuusi leidmiseks.

1. Uuri põllujälge
arbuus 1
Kollane plekk arbuusil, tuntud ka kui põllujälg, näitab, kuhu arbuus maapinnal kasvades toetus. Küpsed arbuusid on tavaliselt kreemjas kollase või isegi oranžika laiguga, mitte valged.

2. Proovi leida ‘ämblikuvõrk’
arbuus 2
Need võrgu moodi pruunid laigud arbuusil näitavad, et mesilased tolmendasid taime mitu korda. Mida rohkem tolmlemist, seda magusam vili on.

3. Jälgi suurust
arbuus 3
Ostma ei peaks kõige suuremat ega ka kõige väiksemat arbuusi. Vali keskmise suurusega vili. Arbuus peaks oma suuruse kohta ka piisavalt raske tunduma.

4. Kontrolli saba
arbuus 4
Kuivanud saba näitab, et arbuus on küps. Kui saba on roheline, tähendab see tõenäoliselt seda, et saak korjati liiga vara.

5. ‘Isased’ ja ‘emased’ arbuusid
arbuus 5
Enamik inimesi ei tea, et põllumehed eristavad arbuuse soo järgi. Isased arbuusid on piklikumad ning maitselt vesised. Emased arbuusid on ümarama kujuga ja palju magusamad.

6. Viimasena koputa arbuusile
arbuusile koputamine
Arbuusifännid teavad, et arbuusile koputamisel peab sealt vastu kõlama puhas heli. Kui heli sumbub arbuusi, on parem valida mõni teine vili.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga