Kodutu mees lähenes 24-aastasele naisele ja tahtis raha. 2 minuti pärast oli naine sõnatu!

Me kipume nägema kodutuid kui mingisuguseid näota inimesi, kes elavad tänaval, aga mitte miski ei saaks olla tõest kaugemal.

Kodututel inimestel on ka mõtted, tunded ja unistused. Ja mõnikord inimesed, kellel on meie seast kõige vähem anda, on lõpuks need, kes annavad kõige rohkem. See on midagi, mida 24-aastane Caroline Santana sai omal nahal kogeda.

Caroline Santana elab São Paulos, Brasiilias. Ühel õhtul hakkas ta bussiga koju minema, kui avastas oma käekotis tuhlates, et kuukaart on kadunud ja tal pole pileti jaoks piisavalt raha.

Sel hetkel astus talle ligi mees, kes elas ilmselgelt tänaval ja küsis temalt annetust.

Caroline vastas talle: “Kas saad hetke oodata? Ma arvan, et mul on kuukaart kadunud”, kirjutas ta Facebookis.

Caroline ei oleks mehe vastust eales ette osanud kujutada.

“Kui palju sul pileti jaoks vaja on?”, küsis kodutu mees. “Mul on ainult 4 reali (umbes €1.14), aga ma võin selle sulle anda.”

Caroline oli liigutatud, kuid keeldus raha vastu võtmast.

“Oled sa kindel? Võin selle raha sulle anda. Ma ei saa lasta sul nii pikka maad jala minna. Tahan sind aidata,” ütles ta.

Caroline heitis uuesti pilgu oma käekotti ja leidis kuukaardi üles. Ta tänas kodutut tema lahkuse ning tõeliselt isetu žesti eest ja hakkas peatuse poole sammuma.

Aga mõne sekundi pärast pöördus ta tagasi. Ta tahtis kodutu mehega koos pilti teha ja seda Facebookis jagada, et näidata kui suur süda sellel mehel on.

“Ütle neile, et ma olen Cesar. See on minu nimi!”, palus mees.

Enne kui nad mõlemad oma teed läksid, andis Caroline mehele veel viimased kotist leitud 2 reali.

Ta kirjutas kohtumisest Facebookis ning sellest alates on postitus saanud üle 600 000 meeldimise ja 100 000 jagamise.

Oli see lihtne heategu? JAH! Aga seal peitus õppetund. See härrasmees, kellel on nii vähe, kes peab ellujäämiseks sõltuma teistest, oli valmis andma mulle kõik mis tal sel õhtul oli, et ma ei peaks jala koju minema.

Ma olen kindel, et ta on ühiskonna poolt oma välimuse pärast tõrjutud – inimesed vist arvavad, et ta on joodik ja varas. Aga ei, tal on väga suur süda.

See lugu on õppetund iseloomust, alandlikkusest, elutarkusest ja armastusest! Ära hinda kedagi tema välimuse järgi.

Kõik, kes seda loevad, peaksid saama Cesarilt inspiratsiooni. Mitte keegi ei saa ära teha kõike, aga igaüks võib teha midagi. Koos saame me teha veel rohkem. Jaga seda lugu Facebookis, kui nõustud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga