24-aastane Ameerika tüdruk pidi taluma kohutavat operatsiooni, et päästa nina!

Jade Thrasher avastas solaariumid 13-aastaselt, aga tal polnud õrna aimugi, millised katastroofilised tagajärjed see endaga kaasa toob.

jade 1

Kuigi ta oli ilus noor tüdruk, muutus talle päevitamine kinnisideeks. See oli asi, mida tema kodulinnas Nashvilles üles kasvades tehti: “Tundsin kogu aeg survet päevitada. Kahvatut nahka lihtsalt ei peetud atraktiivseks.”

jade 2

Soovides olulise ilutrendiga kaasas käia, külastas ta 3 korda nädalas solaariumit, kus veetis iga kord 20 minutit. Aastal 2010, kui tema pulmapäev lähenes, intensiivistusid ka visiidid solaariumitesse. Nüüd päevitas ta juba kuni kuus päeva järjest.

jade 3

11 aastat oli temaga kõik korras, kuid aastal 2014 avastas ta midagi enda ninal. Justkui eikusagilt ilmus heledam valulik koht, mis paistis nagu nakatunud vistrik.

jade 4

Aga tõde osutus palju hullemaks. Haav tuli korduvalt tagasi, ei paranaenud ning läks veelgi suuremaks. Lõpuks arsti juurde minnes saabus hetk, kui ta kuulis hirmuäratavat diagnoosi.

jade 5

Jade’l oli nahavähk ja see kõik juhtus, kui ta oli vaid 24. Selleks, et päästa tema nägu, pidid kirurgid teostama valuliku operatsiooni ning ninast üle 2 cm läbimõõduga tüki välja lõikama.

jade 6

Tühimiku täitmiseks ja, et naise nägu ei oleks täiesti moonutatud, lõigati tema rinnast 15 cm tükk nahka ja siirdati ninna, jättes maha väga suure armi. Siiski, Jade ja tema pere tundsid kergendust, sest ei ole vaja kiiritusravi või kemoteraapiat ning Jade suudab valu ja armidega elada.

jade 7

Lisaks maha jäänud armidele, mäletab Jade ka läbielamise šokki ja traumat. Läbi selle kõige on tõusnud tema teadlikkus liigse päevitamise ohtudest täiesti uuele tasemele. Ta jagab oma haavadest fotosid, et teised noored saaksid tema kogemusest õppida.

jade 8

Täna ütleb ta: “Muidugi ma kahetsen, et oma nahka nii kaua väärkohtlesin. Aga teisest küljest, ma olen õnnelik, et vähk avaldus, kui ma olin nii noor, sest nüüd ma saan kaitsta oma nahka. Mul oli kunagi kodus päevituskabiin, aga müüsin selle maha.” Jade isegi naudib nüüd oma kahvatut nahka.

jade 9

Täna on Jade 29 aastat vana ning naudib aeg-ajalt mõõdukalt päikest koos oma abikaasa, kasutades ka päikesekaitsevahendeid.

jade 10

Hiljem sai ta teada, et kasvaja oli juba tema ninas 5 aastat arenenud ning avastati alles hilisemas faasis. Kui sa ei taha, et sinuga sama juhtuks, kasuta päikesekaitsevahendeid ja väldi liigset päevitamist. Siis on isegi vanas eas su nahk sulle tänulik. Jade õppis läbi raske tee, aga me kõik saame õppida tema kogemustest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga