Elu oli 24-aastase Cassandra Campbelli jaoks hea. Ta oli õnnelik vastsundinud lapse ema, kes oli äsja ka oma tätoveeringusalongi avanud. Cassandra nautis elu ja oli elevil, et näha, kuidas tema laps kasvab ja äri tulevikus edeneb.
Siis sai Cassandra putuka käest hammustada ja läks arsti juurde seda kontrollima. Ta saadeti antibiootikumide retseptiga koju.
Pärast rohtude võtmist tekkisid Cassandral külmetuse moodi sümptomid ja sügelus, mis levis kiiresti üle tema keha. Ta käes mitu korda veel arsti juures, aga saadeti iga kord koju tagasi.
Ühel õhtul muutus Cassandra olukord nii hulluks, et ta viidi kiiresti haiglasse.
Selleks ajaks oli Cassandra nahk kaetud valusate mõranenud villidega. Tema silmad olid paistetusest kinni ja ta ei suutnud kõndida.
Teadmata sümptomite põhjust, ravisid arstid Cassandrat nagu põletusega saabunud patsienti. Neil kulus mitu päeva, enne kui nad kohutavate sümptomite põhjuse välja selgitasid.
Cassandral diagnoositi lõpuks Stevens-Johnsoni sündroom, haruldane eluohtlik seisund, mis mõjutab nahka sarnaselt raskele allergilisele reaktsioonile.
Tuntumad haiguse põhjustajad on antibiootikumid nagu penitsilliin, paljud käsimüügis olevad valuvaigistid nagu Tylenol, Ibuprofen jt, samuti krambivastased ravimid ja antipsühhootikumid. Stevens-Johnsoni sündroomi põhjustavad veel herpes, pneumoonia, HIV ja hepatiit.
Cassandra juhtumi puhul oli tegemist antibiootikumidega, kuid eksperdid täpselt ei tea, missugune aine tabletis haiguse esile kutsus. See, mis algas kergete sümptomitega, arenes lõpuks nii kaugele, et haigus võttis Cassandra elu, kui tema laps oli vaid kolm nädalat vana.
Nüüs soovib Cassandra pere tema lugu jagada, et tõsta inimeste seas teadlikkust. Kui haiguse põhjuseks on ravim, tekib reaktsioon esimese kahe nädala jooksul pärast ravimi võtmist.
Stevens-Johnsoni sündroomi ravi jaoks on kõige olulisem otsekohe lõpetada sümptomid vallandanud ravimi võtmine. See nõuanne on üsna universaalne ja seda tuleks järgida ka siis, kui esineb negatiivne reaktsioon mistahes teisele ravimile.
Palun jaga seda infot oma sõpradega Facebookis. Isegi, kui see päästab tulevikus ainult ühe elu, on see seda väärt.